Navigace
Články
Povídky
Kalendář
Czech Puppy
Domů

Czech Puppy

Jak probíhá Mr Puppy Europe


Autor: Hack
Přidáno: 6. 8. 2018

Mr Puppy Europe je úspěšně za námi a já bych rád se s vámi podělil o svoje poznatky a zážitky. Hned na začátku musím říct, že to bylo super a užil jsem si to. Snad vám odpovím na vše, co vás zajímá.

Cesta

První věcí bylo se do Antverp vůbec dostat. Na to, že to je přes půl Evropy, to v dnešní době není žádný problém. Letadlem do Belgie na letiště Charleroi, následně busem dojet na místní nádraží, a pak už jen vlakem na hlavní nádraží Antverpy. Za pár hodin už mrznete o 720 km dále (+doporučené 2 hodiny na letišti). Teplo tam opravdu nebylo, ale tenhle rok tam bylo dokonce tepleji než tady. Teploty se pohybovaly okolo nuly z obou stran.

Prostředí

Celá akce se koná na eventu jménem Darklands. Malá akce to opravdu není, a kromě vyhlášení evropského mistra Puppy, se zde vyhlašují další mistři jako Mr. Leather Belgie, Mr. Rubber Evropy, Mr. Superhero Evropy a X-Awards. Prostory jsou u přístavu v bývalé přístavní hale. Přirovnal bych to k českému expo výstavišti na Letňanech.

Lidi (a psi)

O nedostatek lidí nouze opravdu není. Akce to je na naše poměry obrovská. troufám si tipovat i tisícovky účastníků. Velká část byli kožeňáci, ale potkat psa taky nebylo těžkého. Dokonce tam byl jeden zajíc a kůň.

Kemp

Přímo pro psy tam byl Camp K9, který měl uprostřed bazének s míčky, který byl velice populární, dále nějaké hračky, různé kouty na focení a malý stage odkud k nám případně promlouvali organizátoři.

Organizátoři

Když už jsem zmínil organizátory, musím o nich také něco říct. Odvedli skvělou práci, a ať byli sebevíc zaneprázdněni, snažili se nás vždy vyslechnout a s čímkoliv poradit či pomoci. Mezi pomocné organizátory patřil dokonce Igy.

Porota

Kromě organizátorů byla samozřejmě potřeba porota, která rozhodla o příštím reprezentantovi celoevropské komunity. Byla to pětičlená porota, kde byli například organizátoři či loňský mistr Puppy EU.

Soutěžící

Samozřejmě bylo potřeba onoho mistra vybrat z nějakých psů. Bylo nás celkem osm a výběr to byl opravdu z každého rohu Evropy:

  • Zaush - Mr Puppy Italy
  • Teck - Mr Puppy Austria
  • Hero - Mr Puppy Germany
  • Matt - Mr Puppy France
  • Makker - Mr Puppy Netherlands
  • Buumi - Mr Puppy UK
  • Nox - pes v UK

Ostatní psi

V okolí se ukázalo samozřejmě spoustu dalších psů z různých koutů světa, různorodých typů, barev a stylů. Dokonce byli někteří se svítící maskou! Opravdu široký výběr a krása pohledět.

Soutěž

No a teď teda to hlavní, proč jsme tam jeli. Soutěž. Samotná soutěž se skládala z následujících disciplín:

Interni pohovor

Zde to byl klasický pohovor jako o práci. Porota mi pokládala otázky, na které jsem následně odpovídal. Otázky to byly například, jak vnímám komunitu, jak bych se vyrovnal s nenávisti vůči komunitě, co je pro mě jako pro psa důležité, na co myslím, když jsem pes, ale i zcela nesouvisející, jako například oblíbený film. Bylo to dost stresující a musím se přiznat, že jsem si přál od sebe mnohem lepší výsledek.

Představení publiku

Zde to nebylo nic těžkého. Publiku se na hlavním pódiu představovali soutěžící a končící mistr měl proslov. Jediné, co zde poznamenám, je, že moderátor nemohl ze svých poznámek přečíst moje jméno, chudák z toho byl vykolejený a když šel ke mně se podívat na jméno na známku, zjistil, že já tam jméno nemám a musel jsem mu ho nenápadně pošeptat.

Překážková dráha a společné hraní

Část, kdy jsme se měli ukázat, jak se chováme jako psi. Nejdříve jsme byli vysláni na krátkou překážkovou dráhu, kde se nehodnotil čas ale styl, a následně společné hraní si s ostatními.

‎Proslov

Nejhorší a nejtěžší část, ze které jsem měl největší nervy. Promluvit k publiku. Maximálně 2 minuty, co máte na srdci. To jsem ale zpackal. Nervozita vzala za své.

Volná

Tam jsem si už zlepšil chuť. S Igym jsme naše vystoupení trénovali, co čas stačil, a vždy jsem z toho byl nesvůj, nebyl jsem se svým výsledkem spokojen, až jsem si chvílemi říkal, že to je málo. Ovšem když přišlo na onen okamžik, dal jsem do toho vše. A myslím si, že se to vyplatilo. Nejen že vystoupení sklidilo velký potlesk, ale po vystoupení za mnou chodilo spoustu psů a chválilo mě a mojí hravost. A po soutěži i za mnou přišlo pár porotců, že se jim opravdu hodně líbilo.

Po vystoupení ale následovat ten nejhorší okamžik. Čekání. Dlouhé čekání. A porota si to moc dobře uvědomovala, a tak vyslala soutěžící dělat dobrou věc. Prodávat návštěvníkům lístky na tombolu, jejíž výtěžek šel na charitu We Are One.

Resumé

Celkově ve mně akce zanechala nezapomenutelný zážitek, který mi zůstane do konce života a budu na něj rád vzpomínat. Spoustu přátelských lidí z různých koutů světa. I z klasického turistického hlediska musím říct, že Antverpy byly pěkné, až na tu kosu. A doufám, že jsem nebyl poslední český pes, který tam stál na podiu.