Navigace
Články
Povídky
Kalendář
Czech Puppy
Domů

Jsem-Pes

Jak začít?


Autor: igy
Přidáno: 6. 6. 2021

Žádný strach, každý nějak začínal. Není se za co stydět. Naopak všichni zkušení ti mohou závidět, že máš všechno to objevování ještě před sebou! A protože ti chceme s objevováním pup-play pomoci, máte pro tebe pár rad do začátku.

Jak začít na Jsem-Pes?

Registrace je samozřejmě dobrá, ale nejdřív je lepší si přečíst nějaké články a povídky a kouknout na pořádané i minulé akce, aby ses ujistil, že ti tato komunita vyhovuje, že jsi připravený rozvíjet tyto své sklony a chceš poznávat další lidi.

Pak je na čase udělat ten další krok a zaregistrovat se. Základní údaje je samozřejmě dobré vyplnit podle skutečnosti, ale nemusíš se hned odhalovat celý. Všichni chápou, že takovýto psí „coming out“ může být náročný a chvíli trvat. Po registraci se můžeš už rozhlížet po komunitě, osmělovat se, seznamovat a doplňovat svůj profil o myšlenky, fotky a kamarády, aby i komunita mohla poznávat tebe.

Jak začít se setkáváním?

Jít prvně na akci může být velmi náročné, pokud zrovna nejsi společenský typ. Lepší je tedy domluvit se s nějakým pejsek třeba jen na procházku, poznat ho a přes něj poznat další pejsky. Určitě si ale domluvte takové setkání, které ti bude příjemné. Někteří pejskové jsou nestydové a klidně budou chotit po městě v masce, což ti možná nebude sedět. Ale i takoví vyrazí rádi slušně, aby pomohli dalšímu štěněti začít.

Společně pak můžete dorazit na akci, a to už určitě bude schůdné i pro ty nejstydlivější. Akce, zvláště ty naše jako Výročí, Mr. Puppy a Zvířátka, jsou především kamarádské, seznamovací, se zábavným programem, aby se nikdo nenudil, takže není čeho se bát. Více o akcích si můžeš přečíst v článku Jak do klubu.

Pokud se ale chystá nějaká akce, o kterou bys nerad přišel a ještě sis nenašel parťáka jako doprovod, nezoufej. Zkus napsat někomu z organizátorů a rádi ti pomohou najít někoho, kdo ti v začátcích pomůže. A na některé akce je vyhlašován “ověřený pejsek” - zkušený a důvěryhodný kamarád, třeba jeden z organizátorů nebo bývalý kandidát či držitel Mr. Puppy. Toho můžeš beze strachu kontaktovat přes Jsem-Pes nebo emailem, na vše se ho zeptat a domluvit se s ním i na návštěvě akce.

Jak začít s psím hraním?

No a teď ta samotná pupplay nebo dogtraining, resp. hraní na štěně nebo výcvik psa. Z článků nebo registrace jsi určitě už vytušil, že styl hraní se může u jednotlivých psů značně lišit, protože štěně vyžaduje jiný přístup než třeba čokl, viz Výrazy pup-play. Hlavní tedy je alespoň tušit, co od svého hraní očekáváš, jestli jsi spíš hravý, a proto hledáš další pejsky, nebo toužíš po výcviku od Pána. A také jestli hledáš kamaráda nebo stálého partnera a jestli je to jen nějaké doplnění tvých jiných BDSM zálib nebo zda jsi pes celou duší.

Podle toho si můžeš najít vhodného Páníčka, který bude rozumět tvým potřebám. Může být dobré najít si i Páníčka s jiným psem, od kterého můžeš něco okoukat. Ale tam to může být zase příliš intenzivní a Pán s jiným psem už bude mít nějaké očekávání a zvyky. Možné je i najít si jen samotného psa parťáka, se kterým si něco zkusíš, aby sis to zažil, než budeš hledat pravého partnera na dogtraining.

Hlavní ale je, aby to bylo vždy podle tvých představ. A i když se s někým sejdeš na hraní nebo výcvik, stále platí, že jsi hlavně svým vlastním pánem a pokud ti něco nevyhovuje, máš právo to říct a akci nebo celý vztah přerušit a hledat dál. Více viz O čem může pes rozhodovat