Jsem-Pes

Navigace
Domů
Magazín
Kalendář

Kalendář

6. duben
Praha

Urbex a focení na staré železnici

Výlet
 
Kdy: Sobota 6. 4. 2024 14:00 – 17:00
Kde: 
Pořádá: Zorry + Havran
Info u: Zorry-ThePup
Pokud máte rádi vzrušení z prozkoumávání, urbex a stylové fotky, zveme vás na hodně netradiční výlet.

Pro všechny dobrodružné duše jsme s Havranem (není zde na JP, ale patří do komunity larperů, kinkyosob a pet-pozitivních lidí) naplánovali výlet k železniční trati Praha-Malešice-Žižkov. Je to stará opuštěná trať, která se má v blízké době bourat a je jedna z mála posledních šancí ji prozkoumat.
Pokud neznáte slovo "urbex" tak sdílím hezky napsanou definici na oficiálně neoficiálních stránkách: https://urbex.cz/o-urbexu-2-2/

Urban exploring sám má jedno nepsané pravidlo, jímž je „neodnášej si nic než fotky, nenechávej nic než stopy“. Což znamená, že nijak nebudeme ničit či poškozovat místo, kde se budeme nacházet. Žádné graffiti, vandalismus nebo odhazování odpadu. V klidu si projdeme dystopicky laděné místo, poslechneme si výklad od Havrana o historii i budoucnosti a bude prostor na udělání fotografií.

Focení:
Pokud si chcete s sebou vzít čumáky a nafotit industriální fotky na své sociální sítě, můžete. Prostoru a času na to bude dost. Někteří plánují fotit objekty a přírodu na svá zrcadla, takže si můžete vzít i stativy.

Sraz:
Sejdeme se u autobusové zastávky Malešická ve 14:00. Čas se posunul, aby jsme nešli na výlet v mrazivém ranním chladu a mohli si užít trochu slunka.

Co s sebou:
Rozhodně pevné boty a oblečení do počasí, které nás bude čekat. Zajisté fotoaparáty/mobilní telefony, doporučujeme již zmíněný stativ a powerbanku.

Počasí:
Má být slunečno a víceméně teplo, ale nepodceňte to, ať nenachladnete. Sledujte předpověď a oblékněte se přiměřeně k počasí.