Navigace
Články
Povídky
Kalendář
Czech Puppy
Domů

Jsem-Pes

[Ostrava] Psí výlet na hory a do akvaparkuPro muže i ženyPro muže i ženy
Kdy: Sobota 1. 4. 2023 06:30 – 19:30
Kde: Ostrava -Wisła
Pořádá: AlexYZ
Info u: Zorry-ThePup
Zveme Vás na celodenní psí výlet v sobotu 1.4.2023

O co jde?

Trochu hory, trochu koupání. Trochu Česka, trochu Polska. Vyjdeme z Nýdku na horu Velká Čantoryje, což je nejvyšší hora české části Slezských Beskyd, která leží na hranici ČR s Polskem. Na Čantoryji se nachází rozhledna a také občerstvení. Poté se vydáme dál z Čantoryje dolů na Beskydské sedlo a odtamtud do polského města Wisła, kde je suprový a velice oblíbený akvapark. Následně podle času je možnost zajít se občerstvit do minipivovaru ve Wisłe. A nakonec pojedeme autobusem z Wisły do polského Cieszyna, tedy polské sestry Českého Těšína, odkud se pěšky přesuneme do Českého Těšína na nádraží. Celá trasa je dlouhá 13 km. Je tedy vhodná i pro méně zdatné horaly (zvládne i gaučák).

V kolik tam a v kolik zpátky?

Vyjedeme vlakem Os 2925 v 6:42 z Ostravy hlavního nádraží (případně lze jet v 6:34 z Ostravy – Svinova) do Bystřice, kde přestoupíme na autobus do Nýdku. V Nýdku budeme v 7:58. Zpátky z Wisły do Těšína pojedeme nejpozději v 18:45 (příjezd do Těšína v 19:25).

Kolik to všechno stojí?

Vlak si musí každý dohledat sám podle toho, odkud přesně pojede a zda má nějakou slevu. Cena akvaparku činí 70 Zł, tedy cca 350 Kč za 1,5 hod. Kdyby se někdo chtěl čvachtat déle, tak doplatek za každou další půlhodinu je 20 Zł, tedy cca 100 Kč. Autobus z Wisły do Těšína stojí 12,50 Zł, tedy cca 63 Kč. Doporučuji vyměnit si hotovost. V akvaparku se vstupné platí přes automaty a pouze v jednom lze platit kartou. Takže raději hotovost. Totéž platí pro autobus. Mělo by být možné platit kartou, ale co kdyby… Směnný kurz je teď ale velice výhodný.

Stránky akvaparku v češtině: https://www.golebiewski.pl/cz/aquapark-page-102678

Pro případné další info se, prosím, ptejte mě. Ať už zde na Facebooku nebo na Instagramu (pup_alexyz).

Budu se na Vás těšit.
Více viz: https://puppspace.cz/udalost/ostrava-psi-vylet-na-hory-a-do-akvaparku/