Jsem-Pes

Navigace
Domů
Magazín
Kalendář

Kalendář

1 2 3 4 5 starší nejstarší
Sobota 22. červen
Nový Jičín

Výlet do Štramberku a na pivobraní

Výlet
 
Kdy: Sobota 22. 6. 2024 07:30 – 20:00
Kde: Štramberk
Pořádá: AlexYZ
Info u: AlexYZ
Woof wruff! Rád bych Vás pozval na menší výlet za krásami Moravskoslezského kraje a pivem. V sobotu 22.6.2024 vyrazíme do Štramberku, kde nejprve navštívíme jeskyni Šipka a Štramberskou trúbu, a následně se vydáme procházkou do Nového Jičína na pivobraní (pivní festival), které se koná na Masarykově náměstí.

Z Ostravy hlavního nádraží vyrazíme v 7:48 vlakem Sp 1638 směr Štramberk (z Ostravy – Svinova jede v 7:55, ze Studénky v 8:10). Ve Štramberku budeme v 8:37. Celá trasa má cca 14 km a nevede žádným horským terénem. Jde spíše o procházku, žádnou náročnou túru. Čas zakončení je již na každém z Vás podle toho, jak dlouho budete chtít být na pivobraní. Z Nového Jičína je dobré spojení vlakem i autobusem.

Vstup na Štramberskou trúbu na vyhlídku je 100 Kč pro dospělého, 50 Kč pro studenta/ZTP. Vstup na pivní festival je zdarma.

Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.

Těší se na Vás :crown:AlexYZ:crown: :slight_smile:
Neděle 5. květen
Ústecko

Výlet Radejčín - Dolní Zálezly - Ústí nad Labem

Výlet
 
Kdy: Neděle 5. 5. 2024 08:45 – 18:00
Kde: Rozhledna Radejčín
Pořádá: Argo + Don
Info u: Argo
Chtěl bych vás pozvat na pěší výlet 9 km Labským Údolím z Radejčína do Dolních Zálezel a dál lodí až do Ústí nad Labem, pro všechny psy, jejich pány a kamarády.
Na cestě nás čeká jedna rozhledna, šest vyhlídek do Labského údolí, vodopád a okouzlující krajina Českého středohoří. Pohodová cesta převážně z kopce, koukněte do sdílené trasy na mapě.
https://mapy.cz/s/pugojazuso
Po cestě potkáme restauraci a palačinkárnu, ale pro jistotu si přibalte nějaké jídlo a pítí na cestu.

Spojení z Prahy:
R 692 Labe
8:45 Praha hl.n.
9:58 Lovosice
Os 16126 (nahrazen autobusem)
10:04 Lovosice
10:29 Radejčín
Já se k vám připojím až v Lovosicích

Cesta zpět:
Loď T91
16:25 Dolní Zálezly, přístaviště
17:40 Ústí n.L., přístaviště Centrum
Z Ústí jezdí vlak do Prahy 2x za hodinu.

Na všechny se těší Argo/Petr Konrád
V případě bloudění/zpoždění volejte/pište 605 435 218
https://mapy.cz/s/pugojazuso
Sobota 20. duben
Praha

Procházka Prahou

Výlet
 
Kdy: Sobota 20. 4. 2024 14:00 – 16:30
Kde: Jiráskovo náměstí
Pořádá: AlexYZ
Info u: AlexYZ
Woof wruff. Výročí jsem-pes.cz se rychle blíží a jelikož byl z vážných důvodů zrušen Lištiččin piknik, rád bych Vás místo toho pozval na malou procházku Prahou.

Sejdeme se ve 14:00 na Jiráskově náměstí (naproti Tančícímu domu) a vyrazíme přes Vltavu nejprve do zahrady Kinských, pak přes Petřín (možnost zajít si do zrcadlového bludiště nebo na rozhlednu) k Pražskému hradu a kolem něj dolů ke Karlovu mostu, kde procházku zakončíme.

Jestli tedy nemáte na sobotní den nic v plánu a rádi byste se dozvěděli pár zajímavostí o Praze, rád Vás uvidím :slight_smile:

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Těší se na Vás :crown:AlexYZ:crown:
Sobota 6. duben
Praha

Urbex a focení na staré železnici

Výlet
 
Kdy: Sobota 6. 4. 2024 14:00 – 17:00
Kde: 
Pořádá: Zorry + Havran
Info u: Zorry-ThePup
Pokud máte rádi vzrušení z prozkoumávání, urbex a stylové fotky, zveme vás na hodně netradiční výlet.

Pro všechny dobrodružné duše jsme s Havranem (není zde na JP, ale patří do komunity larperů, kinkyosob a pet-pozitivních lidí) naplánovali výlet k železniční trati Praha-Malešice-Žižkov. Je to stará opuštěná trať, která se má v blízké době bourat a je jedna z mála posledních šancí ji prozkoumat.
Pokud neznáte slovo "urbex" tak sdílím hezky napsanou definici na oficiálně neoficiálních stránkách: https://urbex.cz/o-urbexu-2-2/

Urban exploring sám má jedno nepsané pravidlo, jímž je „neodnášej si nic než fotky, nenechávej nic než stopy“. Což znamená, že nijak nebudeme ničit či poškozovat místo, kde se budeme nacházet. Žádné graffiti, vandalismus nebo odhazování odpadu. V klidu si projdeme dystopicky laděné místo, poslechneme si výklad od Havrana o historii i budoucnosti a bude prostor na udělání fotografií.

Focení:
Pokud si chcete s sebou vzít čumáky a nafotit industriální fotky na své sociální sítě, můžete. Prostoru a času na to bude dost. Někteří plánují fotit objekty a přírodu na svá zrcadla, takže si můžete vzít i stativy.

Sraz:
Sejdeme se u autobusové zastávky Malešická ve 14:00. Čas se posunul, aby jsme nešli na výlet v mrazivém ranním chladu a mohli si užít trochu slunka.

Co s sebou:
Rozhodně pevné boty a oblečení do počasí, které nás bude čekat. Zajisté fotoaparáty/mobilní telefony, doporučujeme již zmíněný stativ a powerbanku.

Počasí:
Má být slunečno a víceméně teplo, ale nepodceňte to, ať nenachladnete. Sledujte předpověď a oblékněte se přiměřeně k počasí.
Sobota 10. únor
Polsko

Psí výlet na hory a do akvaparku

Výlet
 
Kdy: Sobota 10. 2. 2024 06:42 – 19:25
Kde: Akvapark Wisła, Velká Čantoryje, Polsko
Pořádá: AlexYZ
Info u: Zorry-ThePup
Woof wruff! Rád bych Vás pozval na další zvířátkový výlet nejen do hor, který se uskuteční již podruhé, a to v sobotu 10.2.2024.

O co jde?

Trochu hory, trochu koupání. Trochu Česka, trochu Polska. Vyjdeme z Nýdku na horu Velká Čantoryje, což je nejvyšší hora české části Slezských Beskyd, která leží na hranici ČR s Polskem. Na Čantoryji se nachází rozhledna a také občerstvení. Poté se vydáme dál z Čantoryje dolů na Beskydské sedlo a odtamtud do polského města Wisła, kde je suprový akvapark. Následně je podle domluvy možnost zajít se občerstvit do minipivovaru ve Wisłe. Poté pojedeme autobusem z Wisły do polského Cieszyna, tedy polské sestry Českého Těšína, odkud se pěšky přesuneme do Českého Těšína na nádraží. Celá trasa je dlouhá 13 km. Je tedy vhodná i pro méně zdatné horaly.

V kolik tam a v kolik zpátky?

Vyjedeme vlakem Os 2925 v 6:42 z Ostravy hlavního nádraží (případně lze jet v 6:35 z Ostravy – Svinova) do Bystřice, kde přestoupíme na autobus do Nýdku. V Nýdku budeme v 7:58. Zpátky z Wisły do Těšína pojedeme nejpozději v 18:45 (příjezd do Cieszyna/Těšína v 19:25).

Kolik to všechno stojí?

Cenu vlaku si musí každý dohledat sám podle toho, odkud přesně pojede a zda má nějakou slevu. Cena akvaparku činí 70 Zł, podle aktuálního kurzu tedy cca 400 Kč za 1,5 hod. Kdyby se někdo chtěl čvachtat déle, tak doplatek za každou další půlhodinu je 20 Zł, tedy cca 115 Kč. Autobus z Wisły do Těšína stojí 12,50 Zł, tedy cca 71 Kč. Doporučuji vyměnit si hotovost. V akvaparku se vstupné platí přes automaty a pouze v jednom lze platit kartou. Takže raději hotovost, kdyby byl bezhotovostní automat v poruše. Totéž platí pro autobus. Mělo by být možné platit kartou, ale co kdyby…

Co s sebou?

Dobré boty, teplé oblečení (ideálně i něco na převlečení, kdybyste se moc zapotili), pití, plavky a polské złote v hotovosti. Ručník dostanete v akvaparku.

Stránky akvaparku (stránku je možné přepnout do češtiny):
https://www.golebiewski.pl/wisla/park-wodny

Pro případné další info se, prosím, obracejte na mě.

Budu se na Vás těšit.

:crown:AlexYZ:crown:
Pondělí 1. leden
Praha

Tradiční novoroční procházka Prahou

Výlet
 
Kdy: Pondělí 1. 1. 2024 12:00 – 14:00
Kde: Praha
Pořádá: Lištička
Info u: Lištička
Tradiční novoroční procházka Prahou.

Tentokrát se vydáme na zříceninu Baba kousek od pražských Dejvic, odkud je krásná vyhlídka na Prahu. Sejdeme se na Podbabě (zastávka Podbaba, tramvají asi 2 zastávky z Dejvické) před prodejnou Petcenter. Je zde i pár parkovacích míst pro ty, co by se raději přiblížili autem.

Čumáky s sebou, uděláme si na zřícenině společnou fotku 😊

Těším se na vás, Lištička 🦊
31. pro 2023
Ostrava

[Ostrava] Silvestrovský výšlap na Filipku

Výlet
 
Kdy: Neděle 31. 12. 2023 07:55 – 18:00
Kde: Ostrava - Kopec Filipka
Pořádá: AlexYZ
Info u: Zorry-ThePup
Rád bych Vás pozval na krátký silvestrovský výšlap do hor. Vyrazíme z nádraží v Návsí na kopec Filipka, kde se nachází trojmezní kámen a altán, kde je možné si na chvíli odpočinout. Kousek od vrcholu se nachází také chata s občerstvením, odkud bychom dále pokračovali až do obce Nýdek, kde výlet zakončíme. Jedná se o kratší nepříliš náročnou trasu, dlouhou 10-11 km.

V kolik a odkud?

Z Ostravy hlavního nádraží vyrazíme v 7:55 vlakem R 343 Kysučan, kterým pojedeme do Návsí, kam dorazíme v 8:40. Odtud již půjdeme pěšky.

Na konci výletu pojedeme autobusem z Nýdku do Bystřice, a to pravděpodobně ve 14:00 nebo v 16:00 (podle toho, jak rychlí budeme). V Bystřici přestoupíme na vlak (stanice Bystřice nad Olší) a zpět v Ostravě budeme v 15:19 nebo v 17:19.

Co s sebou?

Dobré boty a teplé oblečení, pití, případně svačinu a samozřejmě masku a dobrou náladu :slight_smile:

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat zde na JP.

Těší se na Vás :crown:AlexYZ:crown: :slight_smile:
16. pro 2023
Olomouc

[Olomouc] Vánoční trhy v Olomouci

Výlet
 
Kdy: Sobota 16. 12. 2023 16:00 – 20:00
Kde: Olomouc
Pořádá: AlexYZ
Info u: Zorry-ThePup
❄️Rok se s rokem sešel a máme tady zase za chvíli Vánoce. A s nimi přichází předvánoční čas s vánočními trhy a vším, co k tomu patří.

🎄Rád bych Vás tedy pozval na již druhý výlet na vánoční trhy v Olomouci, a to v sobotu 16.12. Sešli bychom se v 16:00 na Horním náměstí na rohu ulic Opletalova a Ostružnická (nejbližší tramvajová zastávka je U Sv. Mořice). Přijďte si dát punč, něco dobrého k snědku, nasát vánoční atmosféru a vyfotit se u vánočního stromu :slight_smile:

PS: Dobrou náladu a čumáky s sebou :slight_smile:

V případě dotazů se neváhejte na mě obrátit zde na JP :slight_smile:

Budu se na Vás těšit :slight_smile:
:crown:AlexYZ:crown:
16. pro 2023
Praha

[Praha] Pražská procházka za zajímavostmi Vinohrad

Výlet
 
Kdy: Sobota 16. 12. 2023 10:00 – 14:00
Kde: Ostrčilovo náměstí
Pořádá: Zorry-ThePup
Info u: Zorry-ThePup
Zvu všechny pejsky i Páníčky na malou edukativní procházku po jižní části pražských Vinohrad.
Sejdeme se v sobotu v 10h na tramvajové zastávce Ostrčilovo náměstí, odkud se vydáme volným tempem na prohlídku krytu Folimanka. Cestou se podíváme i na graficky ozdobené větrací šachty ve stylu Starwars a Mimoňů.
Tuto sobotu bude přístupný celý kryt na prohlídku a vstupné je zdarma. Focení v maskách s mírou, dle obsazenosti která tam tento den bude, aby jsme nerušili ostatní návštěvníky. Pokud ale bude prostor, můžete si cvaknout zajímavé fotografie.
https://krytfolimanka.cz

Po cca hodinové prohlídce se přesuneme k Muzeu policie České republiky. Vstupné činí 100,- ale pokud nás bude více než 10, je sníženo na 80,-
Bohužel v celém muzeu je zákaz fotografování, takže zde bohužel musíte telefony nechat v kapse. Areál je poměrně dost velký se spoustou interaktivních expozic, takže každý najde téma, které jej bude zajímat. Aktuálně není prosincový kalendář, takže neznáme přesný doprovodný program. Je možné, že nás něco mile překvapí :slight_smile:
https://www.muzeumpolicie.cz

Aby jsme si trochu odpočinuli od vážnosti, procházku zakončíme v tkz. Českých Bradavicích. Tuto přezdívku má budova Porodnice U sv. Apolináře, která má unikátní novogotický styl. Podíváme se do malé zahrady areálu, kde budete mít pocit, že se nacházíte na prostranství nejmenované školy čar a kouzel :slight_smile:

Dresscode: civilní s možnými lehkými doplňky, masky dle situace a na společné focení
Přihlašování: není potřeba

Pokud máte jakékoliv otázky, nebojte se zeptat buď tady nebo na mém telegramu @Zorry_pup

Pac, pusu a těším se :slight_smile:
2. pro 2023
Praha

[PRAHA] Vánoční procházka Prahou na svařák a ZVÍŘÁTKA NA LEDĚ

Výlet
 
Kdy: Sobota 2. 12. 2023 12:00 – 17:00
Kde: Praha [Folimanka a Náměstí Míru]
Pořádá: Lištička a Nowell
Info u: Lištička
Rádi bychom pozvali všechny Páníčky, zvířátka i všechny jejich příznivce na sérii Vánočních eventů v Praze. Přijďte si s námi zabruslit, dejte si s námi svařák nebo štědrovečerní večeři. A pro hodná zvířátka přijde i Ježíšek!

Setkání zahájíme ve 12hod v parku Folimanka na veřejném bruslišti ⛸️. Okolo 15hod se přesuneme na Náměstí Míru, kde nasajeme Vánoční atmosféru na místních trzích 🎄, posilníme se svařákem, trdlem nebo jinou dobrotou dle svého gusta. Celý den pak zakončíme od 17hod v Piano baru 🍸, kde si pro nás Nowell připravil Vánoční večírek včetně tradičního vánočního pohoštění a bohatého programu. Nebudou chybět ani drobné dárečky nebo Secret Santa! ☃️

🎄Vánoční tombola🎄
Jako bonus jsme si pro vás připravili Vánoční tombolu. Pravidla k její účasti jsou jednoduchá:
🐾za účast na procházce (bruslení a nebo trhy) získáte 1 lístek do tomboly
🐾 a účast na večeru v Piano Baru získáte 1 lístek do tomboly.
🐾 v případě účasti na obou částech programu získáte ještě 1 lístek do tomboly, celkem tedy za plnou účast tedy získáte celkem 3 lístky do tomboly

⛸️ Bruslení v parku Folimanka ⛸️
Cena celodenního bruslení 50,-
Cena půjčení bruslí 100,-

❓️ Není problém se zúčastnit pouze části programu dle svých možností. Jako vždy budeme sdílet svou polohu na telegramu (kdyžtak si napiš), abyste se mohli připojit kdykoliv se vám to bude hodit. Případnou účast v tombole máme vyřešenou i pro případ, že se nebudete moci účastnit vánočního večera v PianoBaru 🍸

Budeme se na Vás všechny těšit
Lištička 🦊 a Nowell 🐶

1 2 3 4 5 starší nejstarší