Navigace
Články
Povídky
Kalendář
Czech Puppy
Domů

Jsem-Pes

Žrádlo a pamlsky


Autor: igy
Přidáno: 19. 2. 2013

Série: Rady pro nováčky
VýrazyPravidlaOblečeníPříkazyŽrádloZdravíRasyGesta

Pokud jste kromě hraní a šukání v rámci pup-play zatoužili zkusit i výchovu správného chování a příkazů, určitě už jste se zamýšleli nad pamlsky. A pokud svou hru na pejska prodlužujete na několik hodin, určitě se neobejdete ani bez nakrmení. Ale jak na to?

Pamlsky

Nejdostupněším, nejlevnějším a hlavně nejoblíbenějším pamlskem jsou samozřejmě piškoty, které vás určitě hned napadly. I když pro pravé psy nejsou úplně vhodné a mělo by se s nimi šetřit, lidského pejska s nimi můžete oceňovat ve větší míře. Člověk bývá ale trochu víc vybíravý, takže pozor aby se jich nepřejedl a nepřestaly mu chutnat. Piškoty jsou ale dost savé, takže je můžete ozvláštnit namočením třeba ve šťávě, džusu, kávě či kakau; pokud jste náhodou na vodní sporty tak třeba i v pissu.

Dobrým pamlskem jsou také kousky šunky, slaniny nebo jiného salámu či uzeniny. Na cesty je pak vhodné třeba sušené maso. Uzeniny a masa jsou ale poměrně sytá, takže to s nimi nepřehánějte. Pokud se nebudeme držet čistě psích jídel, může být pamlskem v podstatě cokoliv, co se dobře podává v drobných dávkách – hroznové víno, sušené ovoce, sušenky, oplatky, čipsy či hranolky. Klidně i bonbony, i když praví pejsci čokoládu nesmí. Fantazii a chutím se meze nekladou.

Dál se držte jen od pochutin, které mohou pejskovi zalézat mezi zuby, jako třeba oříšky nebo tyčky s kmínem. Sami přece znáte, jak rušivé to může být, a zastavovat hru kvůli použití párátka není žádoucí.

Žrádlo

Dlouho už se traduje, jak studenti a bezdomovci jedí psí konzervy, aby ušetřili. A stejně tak se začíná tradovat, že psí konzervy jsou kvalitnější než ty pro lidi. Aby také ne, když překvapivě podléhají mnohem přísnějším pravidlům. Není tedy úplně od věci sáhnout aspoň někdy po psí konzervě. Určitě ale dobře vybírejte – různé přídavky pro pevná hovínka a zdravou srst nejspíš váš pejsek nepotřebuje a nikdo neví, jak by na lidský organismus mohly působit. Radši tedy vybírejte konzervy čistě jen z masa a zeleniny.

Stejně tak domácí jídla pro psy jako rýže s kousky masa jsou na místě a budou nejen snadná a rychlá, ale i realistická a chutná. Pro lidského pejska ale vlastně můžete uvařit cokoliv, pokud mu to nakrájíte na menší kousky a případné maso vykostíte. Opět se ale držte dál od věcí, které zalézají za zuby, od pálivých jídel a vůbec koření, které by bylo potřeba rychle zapít - to z misky moc nejde – a také od věcí, u kterých je potřeba používat ruce.

Pokud se vrátíme ale ke kupovaným věcem, zajímavé jsou konzervy pro lidi ještě předtím, než je ohřejete – všechna jídla už jsou uvařená, takže se nemusíte bát podávat je studená, a třeba konzervovaný guláš nebo polévka často dost připomínají psí žrádlo. Pokud jde o granule, určitě zvažte cereální kapsičky. Pejskovi budou velice chutnat a granule budou připomínat tak věrně, že se budou neznalí ošívat.

Pro pokračování článku přivítám vaše tipy na konzervy, granule a pamlsky pro pravé psy, které jste vyzkoušeli.